skip to Main Content
فری پیپر با همکاری موسسه مشاوره شغلی و کاریابی بین المللی آریانا پارس تقدیم میکند
همه‌چیز درباره‌ی ویزای سنگاپور

همه‌چیز درباره‌ی ویزای سنگاپور

برای مسافرت به سنگاپور به ویزا احتیاج دارید. اگه قصد دارید گذرنامه SG Visa بگیرید، میتونید e-VISA یا VISA لیبل دار رو از هر جای دنیا درخواست بدید. تعداد دفعه‌هایی که بتونید به سنگاپور وارد بشید به نوع گذرنامه‌تون بستگی داره. این از تاریخ صدور ویزای سنگاپور شروع میشه. فراموش نکنید که طول هر سفرتون به سنگاپور نمیتونه از ۳۰ روز بیشتر بشه؛ یعنی هر بار که وارد کشور میشید گذرنامه شما مهر میشه که اجازه میده برای ۳۰ روز تو این کشور اقامت داشته باشید. بعد از این ۳۰ روز باید کشور رو ترک کنید. اداره مهاجرت و بازرسی‌ها یا ICA اجازه میده تا برای یه بار دیگه تمدید ۳۰ روزه کوتاه مدت از Pass Pass درخواست بدید.

شهر سنگاپور بخاطر شهرتی که تو تمیزی و مرتب بودن داره با کلان‌شهرهای اطرافش خیلی فرق داره؛ تا حدی که جویدن آدامس تو مکان‌های عمومی جریمه داره و از اونجا که کشور سنگاپور یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیاست و قصد داره که همینجوری سخت‌گیرانه ادامه بده. مثلا یکی از قوانین این کشور ممنوعیت فروش آدامسه. فرودگاه سنگاپور یه قطب بین‌المللیه، به این معنی که اتصالات پروازی تو این قسمت از دنیا خیلی عالیه. بیشتر از پنجاه کشتی بزرگ هرروز تو این کشور وارد میشه. گردشگری در حال پیشرفته و برقراری ارتباط تو این کشور از اونجاییکه انگلیسی یکی از زبان‌های رسمی این کشوره، مشکلی ایجاد نمی‌کنه. این کشور برای تحصیل انتخاب خیلی خوبیه اما هزینه زندگی تو کشور سنگاپور بالاست و تقریبا هم‌ارز با اروپاست.

انواع ویزای سنگاپور

 • ویزای توریستی: همونطور که مشخصه برای اهداف توریستی تفریحی صادر مشیه. و برای توریست‌هایی که به سنگاپور وارد میشن، صادر میشه. ویزای توریستی سنگاپور سه ماه اعتبار ورود داره، یعنی تا سه ماه اجازه دارید وارد این کشور بشید. اما فقط یه ماه اجازه‌ی اقامت و موندن تو این کشور رو دارید.
 • ویزای تحصیلی: برای تحصیل تو کشور سنگاپور بهتره از قبل درخواست پذیرش کنید و بعد به فکر گرفتن ویزا باشید.
 • ویزای کاری: مناسب کساییه که قصد دارن برای کار به سنگاپور سفر کنن. نوع ویزای کار سنگاپور با توجه به میزان مهارت و تجربه‌ی شما متغیره. مثلا ویزای رده‌ی P1 و P2 به کسایی تعلق می‌گیره که تو رده‌ی کاریشون متخصصن.

ویزای توریستی سنگاپور

ویزای توریستی سنگاپور به کسایی تعلق میگیره که اهداف توریستی و گردشگری دارن. جمهوری سنگاپور تو کشور ایران سفارت نداره و درخواست ویزا از طریق سفارتخونه‌های سنگاپور تو یه کشور دیگه، از طریق آژانس‌های مسافرتی که با آژانس‌هایی تو کشور سنگاپور مرتبط هستند انجام میشه. ویزای توریستی سنگاپور عموما بصورت یک ماهه صادر میشه و اجازه‌ی کار یا اقامت بیشتر از مدت اعتبار رو به مسافر نمیده. برای کار یا تمدید ویزا، باید به اداره‌ی مهاجرات سنگاپور مراجعه کنید و گذرنامه‌تون هم همراهتون باشه.

ویزای کار سنگاپور

گذرنامه کار: گذرنامه کارآفرمای سنگاپور – (EP)

این ویزا که به ویزای E یا EPمعروفه، برای حرفه‌ای‌های بین‌المللی، کارکنان مدیریتی (مدیرعامل، مدیرکل و مدیر اجرایی) و در کل مدیران و متخصصانی که تمایل دارن تو کشور سنگاپور کار کنن صادر میشه. کسایی که قصد دارن تو این کشور دنبال کار بگردن برای اینکه شرایط لازم رو داشته باشن باید بیشتر از ۳۰۰۰ دلار درآمد داشته باشن.

گذرنامه کار: گذرنامه کارآفرین سنگاپور – (ENTREPASS)

به این ویزا، ویزای EntrePass گفته میشه. برای کساییه که ممکنه تحصیلات و مهارت خاصی نداشته باشن اما سابقه شراکت و تجارت موفقی دارن یا اینکه ایده‌های نوآورانه و خلاقانه‌ای دارن که چشم‌انداز شغلی خوبی از لحاظ اقتصادی در آینده داره. برای داشتن شرایط لازم این ویزا باید بالای ۳۰۰۰ دلار درآمد داشته باشید.

مجوز کار آزاد:‌ گذرنامه شخصی سازی شده سنگاپور –  (PEP)

این ویزا طبق شایستگی‌های شخص صادر میشه و مستقل از حضور کارفرماست. کسایی که ویزای PEP رو دارن میتونن کارفرماشون رو بدون تاثیر گذاشتن تو وضعیت اقامتیشون تغییر بدن. همچنین میتونن برای ارزیابی فرصت‌های شغلیشون تو حداکثر به مدت۶ ماه تو کشور سنگاپور بمونن. مدت این ویزا ۵ ساله‌ست و بعد از اون غیرقابل تمدیده. برای واجد شرابط بودن حقوق شما تو ۶ ماه گذشته حداقل باید ۸۰۰۰ دلار باشه.

طرح مجوز کار

اجازه کار معمولا برای کارگرای ماهر و نیمه ماهر خارجی صادر میشه. مدت زمان اجازه کار بصور کلی دوساله و به اعتبار گذرنامه فرد، ضمانت‌نامه بیمه یا بانکی و مدت اشتغال کارگر هرکدوم کوتاهتر باشه بستگی داره. این اشخاص فقط تحت نظارت کارفرما و تو شغل تعیین شده‌ای میتونن کار کنن و برای اینکه شرایط لازم رو داشته باشن باید ۲۰۰۰ دلار یا کمتر درآمد داشته باشن.

مجوز کار: S PASS

این ویزا برای کارگرایی که مهارت متوسطی دارن در نظر گرفته میشه که توسط شرکت‌هایی که تو این کشور فعالیت می‌کنن استخدان میشن. پذیرش متقاضیان این ویزا طبق یه سیستم امتیاز بندی انجام میشه که شامل مواردی مثل درآمد، تحصیلات، مهارت‌ها، نوع شغل و میزان سوابق کاریه. سهمیه تعداد کسایی که میتونن این ویزا رو بگیرن کمتر از ۲۵ درصد از کل شرکت‌هاییه که به نیروی کار احتیاج دارن. طبق شرایط این ویزا متقاضی باید بالاتر از ۳۰۰۰ دلار درآمد داشته باشه.

مجوز کار: جواز کار متفرقه

اتباع خارجی برای کار تو کشور سنگاپور برا یه بازه‌ی زمانی کوتاه حداکثر ۶۰ روزه باید از این نوع ویزا استفاده کنن. این ویزا جایگزین ویزای Professional Visit Pass  شده.

گذراندن دوره آموزش اشتغال

دانشجوهای خارجی دوره کارشناسی یا کسایی که برای انجام دادن و گذروندن آموزش‌های عملی تو زمینه حرفه، تخصص، مدیریت یا مشاغل اجرایی دنبال کار هستند میتونن از این ویزا استفاده کنن. اگه متقاضی تو مقطع کارشناسی از دانشگاه‌های مورد تایید باشه باید بخشی ضروری از دوره کارشناسی و گرفتن مدرک باشه. درآمد ثابت و ماهیانه متقاضیان این ویزا باید حداقل ۲۸۰۰ دلار باشه و مدرک قابل قبولی ارائه بدن.

ویزای تجاری چند سفره

این ویزای عبور و مرور مدیران تجاری مختلف که به رفت و آمد به کشور سنگاپور احتیاج دارن رو آسون می‌کنه. استفاده از این ویزا به نفع تاجرا و سرمایه‌گذارهاییه که مرتبا به سنگاپور برای تجارت و سرمایه‌گذاری رفت وآمد می‌کنن.

برنامه تعطیلات کاری

کسایی که از فارغ‌التحصیل مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد ۱۷ تا ۳۰ ساله هستن و از دانشگاه‌های مورد تائید تو کشورهای استرالیا، فرانسه، آلمان، هنگ‌کنگ، ژاپن، نیوزیلند و آمریکا فارغ التحصیل شدن؛ بیشتر به این ویزا علاقه دارن. این ویزا ۶ ماهه‌ست و چون مدت اعتبار کوتاهی داره متقاضی میتونه تو هر حرفه‌ای که تمایل داشته باشه مشغول به کار بشه.

ویزای تحصیلی در سنگاپور

دانشگاه‌های سنگاپور بخاطر رتبه‌های بالا و اعتباری که بین دانشگاه‌های جهان دارن، مخصوصا طی سال‌های گذشته، نظر دانشجوهای ایرانی زیادی رو برای تحصیل تو کشور سنگاپور و گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های این کشور جذب کرده. از ویژگی‌های این کشور میشه به رفت و آمد آسون به ایران اشاره کرد که مثل دانشجوهای آمریکایی و کانادایی و غیره برای رفت‌وآمد و گرفتن ویزا دارند مشکلات زیادی ندارن. بورسیه دانشگاه‌های سنگاپور برای هزینه‌های دانشجوها کافیه. از طرفی هم چون دانشگاه‌های این کشور سطح علمی دانشجوهای ایرانی رو قبول دارن، پذیرش دانشجوهای ایرانی با استقبال بیشتری روبرو شده و گرفتن پذیرش از این دانشگاه‌ها آسون به نظر میاد.

شرایط ویزا و ورود به سنگاپور

 • سند مسافرتی معتبر (حداقل اعتبار ۶ ماه در زمان عزیمت)
 • بلیت‌های رفت و برگشت
 • بودجه کافی برای تأمین مالی خود در طول اقامت در سنگاپور
 • ویزا برای ورود به سنگاپور
 • واکسیناسیون تب زرد

مراحل اخذ ویزای سنگاپور

eVisa سنگاپور

فراموش نکنید که این سرویس فقط برای شهروندای ارمنستان، جمهوری آذربایجان، بلاروس، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، اوکراین و ازبکستان قابل دسترسیه. ایرانی‌ها برای اینکه بتونن بصورت آنلاین برای ویزای سنگاپور درخواست بدن به شخصی تو کشور سنگاپور نیاز دارن که به عنوان حامی شما با آی.دی سنگاپوری که داره وارد سایت ica.gov.sg بشه و تو سایت ثبت نام کنه. eVisa سنگاپور رو اداره مهاجرت و بازرسی‌ها (ICA) سنگاپور معرفی کرده و به یک تماس مجلی یا نماینده مجاز ویزا/شریک استراتژیک اجازه داد تا بتونه ویزای تایید شده رو بدون اینکه متقاضی مجبور باشه بصورت حضوری برای گرفتن لیبل ویزای فیزیکی اقدام کنه؛ بصورت الکترونیکی چاپ کنه.

سیستم  eVisaیه روش آنلاین برای درخواست ویزا برای ورود به سنگاپور از هرجای دنیاست. مسافرایی که از برنامه  eVisa استفاده می‌کنن خیلی راحت درخواست میدن، هزینه رو بصورت آنلاین پرداخت می‌کنن و قبل از مسافرت به سنگاپور ویزای الکترونیکیشون رو بصورت آنلاین دریافت می‌کنن! بهمین راحتی! این ویزا فقط برای اهداف توریستی و گردشگریه، بعد از صدور ۶۳ روز معتبره و به هر ورودی حداکثر ۳۰ روز اجازه اقامت میده.

پیگیری پرونده

طبق روالی که وجود داره مدتی که برای صدور ویزای سنگاپور لازمه معمولا بین ۷ تا ۱۰ روز کاریه و روزهای شنبه و یکشنبه جزو روزهای کاری سنگاپور به حساب نمیاد. فراموش نکنید که تو مدت ۳۰ روزی که تو کشور سنگاپور اقامت دارید اجازه ندارید کار کنید و بیشتر از ۳۰ روز هم نمیتونید تو این کشور بمونید.

نکات لازم در مورد ویزای سنگاپور

 • ویزای سنگاپور به دو صورت عادی و فوری صادر میشه.
 • تقریبا ویزای عادی بعد از ۱۸ روز و ویزای فوری بعد از ۹ روز آماده میشه
 • ویزای صادرشده، از زمان صدور فقط ۲ ماه اعتبار داره؛ یعنی بعد از صدور ویزا، دوماه وقت دارید که به این کشور سفر کنید. و بعد از ورود به سنگاپور فقط یه ماه این ویزا اعتبار داره.
 • وقتی برای ویزای توریستی عادی درخواست میدید، میتونید ویزا رو تو ایران تحویل بگیرید اما این شرایط برای ویزای توریستی فوری فرق می‌کنه. ویزای توریستی فوری سنگاپور تو فرودگاه مالزی تحویل داده میشه.

هزینه اخذ ویزای سنگاپور

هزینه ویزای توریستی ۳۰ روزه سنگاپور ۵۵ دلار آمریکاست. نتیجه‌ی درخواست ویزای سنگاپور بعد از ۳۰ روز کاری اعلام میشه.

 

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top